Informace o soutěži kuchařů

V rámci akce Kvalitní potraviny a zdravá výživa dotované Olomouckým krajem
proběhne na ZŠ a MŠ Všechovice ve spolupráci se ZŠ a MŠ Opatovice
Soutěž kuchařů. Do této soutěže se mohou zapojit žáci obou škol.

Pravidla Soutěže kuchařů

Věkové kategorie:
1. - 3. ročník (pouze studená kuchyně)
4. - 5. ročník
6. - 7. ročník
8. - 9. ročník

Soutěž má dvě kola:
1. kolo: recept na přípravu pokrmu
Recepty do 1. kola soutěže se přijímají do 20. září 2019.
Hodnotit se bude: zda pokrm odpovídá zásadám zdravé výživy, cena, náročnost přípravy, originálnost a úplnost receptu.
Nejlepší recepty postoupí do druhého kola.

2. kolo: příprava pokrmu dle uvedeného receptu
Druhé kolo proběhne 4. října 2019 v cvičné kuchyňce ZŠ a MŠ Všechovice, kde autoři postupujících receptů pokrm sami připraví.
Soutěžící budou pokrm připravovat z vlastních surovin, které budou proti paragonu proplaceny do výše 100 Kč.
Hodnotit se bude: vzhled, chuť, vůně pokrmu, příprava v časovém limitu, samostatnost během přípravy a stav pracoviště po ukončení.

Typy pokrmů
Soutěžit se bude ve dvou typech pokrmů:
- studená kuchyně: saláty, předkrmy, pomazánky,... (maximální doba přípravy je 30 minut)
- teplá kuchyně: polévky, hlavní jídla, moučníky,...    (maximální doba přípravy je 50 minut)

Recepty, pokrmy a průběh soutěže budou hodnotit zástupci školní jídelny, mikroregionu Záhoran a pedagogové škol.
Vítězové budou odměněni cenami.